DBCG – Danish Breast Cancer Cooperative Group

Link til hjemmeside:

Bestyrelse:
Anne-Vibeke Lænkholm, Slagelse. E-mail: anlae@regionsjaelland.dk
Eva Balslev, Herlev. E-mail: eva.balslev@regionh.dk
Patologigruppe:
Anne-Vibeke Lænkholm, Slagelse. E-mail: anlae@regionsjaelland.dk
Eva Balslev, Herlev. E.mail: eva.balslev@regionh.dk
Maj-Lis Talman, Rigshospitalet. E-mail: maj-lis@talman.dk
Tina di Caterino, Esbjerg. E-mail: tina.di.caterino@rsyd.dk
Giedrius Lelkaitis, Rigshospitalet E-mail: giedrius.lelkaitis@regionh.dk
Anne Marie Bak Jylling, Odense. E-mail: anne.marie.bak.jylling@rsyd.dk
Trine Tramm, Aarhus. E-mail: trintram@rm.dk
Tomasz Piotr Tabor, Vejle. E-mail: tomasz.piotr.tabor@rsyd.dk
Morten Johansen, Sygehus Vendsyssel. E-Mail:morjoh@rn.dk 

Anja Høogh Brügmann, Aalborg. E-Mail: ahb@rn.dk

Emmanouela Vouza, Sønderborg. E-mail: emmanouela.vouza@rsyd.dk
Tonje Johansen, Randers. E-mail: tonjjoha@rm.dk
Gorm Søndergaard, Viborg E-mail: gorm.soendergaard@viborg.rm.dk
Pakkeforløb:
Anne-Vibeke Lænkholm, Slagelse. E-mail: anlae@regionsjaelland.dk
Styregruppen for Dansk Kvalitetsdatabase for Mammografiscreening
Martin Bak. E-mail: martin.bak@rsyd.sk