DBCG – Danish Breast Cancer Cooperative Group

Link til hjemmeside:

Bestyrelse:
Anne-Vibeke Lænkholm, Slagelse. E-mail: anlae@regionsjaelland.dk
Eva Balslev, Herlev. E-mail: eva.balslev@regionh.dk

Patologigruppe:
Anne-Vibeke Lænkholm, Slagelse. E-mail: anlae@regionsjaelland.dk
Eva Balslev, Herlev. E.mail: eva.balslev@regionh.dk
Maj-Lis Talman, Rigshospitalet. E-mail: Maj-Lis.Moeller.Talman@regionh.dk
Martin Bak, Esbjerg: E-mail: martin.bak@rsyd.dk
Giedrius Lelkaitis, Rigshospitalet E-mail: giedrius.lelkaitis@regionh.dk
Anne Marie Bak Jylling, Odense. E-mail: anne.marie.bak.jylling@rsyd.dk
Helene Lintrup Pedersen, Aarhus. E-mail: helenped@rm.dk
Tomasz Piotr Tabor, Vejle. E-mail: tomasz.piotr.tabor@rsyd.dk
Anja Høogh Brügmann, Aalborg. E-Mail: ahb@rn.dk
Ljudmilla Aithne Ginn Nielsen, Sønderborg. E-mail: Ljudmilla.Nielsen@rsyd.dk
Peter Rago, Viborg E-mail: peterago@rm.dk

Styregruppen for Dansk Kvalitetsdatabase for Mammografiscreening:
Martin Bak, Esbjerg E-mail: martin.bak@rsyd.sk