FYPAs lokale kontaktpersoner

 

Flyer om FYPA til uddeling

 

Videreuddannelsesregion Nord

Regionshospitalet Randers
Karl Joar Bergman
E-mail: karlbg@rm.dk

Regionsenheden Vest, Viborg og Gødstrup
Ronni Lützen
E-mail: ronlut@rm.dk
Aarhus Universitetshospital
Annemette Kirkegaard Jørgensen
E-mail: anhalv@rm.dk

Aalborg Universitetshospital
Iben Bonde Guttorm
E-mail: i.guttorm@rn.dk 
Hjørring Sygehus
Azadeh Asghari Birbaneh
E-mail: a.birbaneh@rn.dk

Videreuddannelsesregion Syd

Sygehus Sønderjylland, Aabenraa
Eva Budtz
E-mail: eva.marie.wendelboe.budtz2@rsyd.dk
Sydvestjysk Sygehus, Esbjerg
Kerly Giuliana Moreano Diaz
E-mail: kerly.giuliana.moreano.diaz@rsyd.dk
Sygehus Lillebælt, Vejle

Ulrik Korsgaard
E-mail: ulrik.korsgaard@rsyd.dk 
Odense Universitetshospital
Gayaththri Vimalathas
E-mail: gayaththri.vimalathas2@rsyd.dk

Videreuddannelsesregion Øst

Rigshospitalet
Anna Kylbergh
E-mail: anna.maria.kylbergh.02@regionh.dk
Herlev Hospital

Marie Court-Payen
E-mail: marie.court-payen@regionh.dk 
Hvidovre Hospital
Trine Dahl Nielsen
E-mail: trine.dahl.nielsen.01@regionh.dk 
Sjællands Universitetshospital

Kamilla Maria Bech Johannesen
E-mail: kamaha@regionsjaelland.dk

Såfremt ovenstående ikke længere er retvisende, kontakt da endelig e-mail: fypa@fypa.dk med opdaterede information.