FYPAs lokale kontaktpersoner

Flyer om FYPA til uddeling

VIDEREUDDANNELSESREGION NORD

Regionshospitalet Randers
Sofie Tilsted Frandsen
E-mail:  SOFFRA@rm.dk
Regionsenheden Vest, Viborg og Gødstrup
Mikkel Jürgens
E-mail: MIKJUR@rm.dk
Aarhus Universitetshospital
Louise Schmidt Iversen
E-mail: LOUIIE@rm.dk
Aalborg Universitetshospital
Michlas Taisbak Christiansen
E-mail: michlas.christiansen@rn.dk 
Hjørring Sygehus
Azadeh Asghari Birbaneh
E-mail: a.birbaneh@rn.dk

VIDEREUDDANNELSESREGION SYD

Sygehus Sønderjylland, Aabenraa
Anne Mette Forum Pedersen
E-mail: Anne.Mette.Forum.Pedersen2@rsyd.dk
Sydvestjysk Sygehus, Esbjerg
Katarzyna Lachowska
E-mail: Katarzyna.Lachowska@rsyd.dk
Sygehus Lillebælt, Vejle

Anna Prischl
E-mail: anna.prischl@rsyd.dk 
Odense Universitetshospital
Kerly Giuliana Moreano Diaz
E-Mail: Kerly.Giuliana.Moreano.Diaz@rsyd.dk

VIDEREUDDANNELSESREGION ØST

Rigshospitalet
Ida Gillberg
E-mail: ida.gillberg.andersen.01@regionh.dk 
Herlev Hospital
Ida Lykke Kolmos
E-mail: ida.lykke.kolmos@regionh.dk
Hvidovre Hospital
Daniel Dinesen
E-Mail: daniel.carlson.dinesen@regionh.dk 
Sjællands Universitetshospital

Julie Joost Hansen
E- mail: julihan@regionsjaelland.dk  

Såfremt ovenstående ikke længere er retvisende, kontakt da endelig e-mail: fypa@fypa.dk med opdaterede information.