FYPAs lokale kontaktpersoner

Flyer om FYPA til uddeling

VIDEREUDDANNELSESREGION NORD

Regionshospitalet Randers
Karl Joar Bergman
E-mail: karlbg@rm.dk
Regionsenheden Vest, Viborg og Gødstrup
Therese Hansen
E-mail: therha@rm.dk
Aarhus Universitetshospital
Annemette Kirkegaard Jørgensen
E-mail: anhalv@rm.dk

Aalborg Universitetshospital
Julia Denise Haahr
E-mail:juhaa@rn.dk 
Hjørring Sygehus
Azadeh Asghari Birbaneh
E-mail: a.birbaneh@rn.dk

VIDEREUDDANNELSESREGION SYD

Sygehus Sønderjylland, Aabenraa
Eva Budtz
E-mail: eva.marie.wendelboe.budtz2@rsyd.dk
Sydvestjysk Sygehus, Esbjerg
Lise Fonslet
E-mail: Lise.Fonslet@rsyd.dk 
Sygehus Lillebælt, Vejle

Ulrik Korsgaard
E-mail: ulrik.korsgaard@rsyd.dk 
Odense Universitetshospital

Gayaththri Vimalathas
E-mail: gayaththri.vimalathas2@rsyd.dk

VIDEREUDDANNELSESREGION ØST

Rigshospitalet
Signe Lehn
E-mail: signe.lehn.01@regionh.dk
Herlev Hospital
Marie Court-Payen
E-mail: marie.court-payen@regionh.dk 
Hvidovre Hospital

Przemyslaw Marcin Poltorak
E-mail: przemyslaw.marcin.poltorak@regionh.dk 
Sjællands Universitetshospital

Kamilla Maria Bech Johannesen
E-mail: kamaha@regionsjaelland.dk

Såfremt ovenstående ikke længere er retvisende, kontakt da endelig e-mail: fypa@fypa.dk med opdaterede information.