FYPAs lokale kontaktpersoner

Flyer om FYPA til uddeling

VIDEREUDDANNELSESREGION NORD

Regionshospitalet Randers
Karl Joar Bergman
E-mail: karlbg@rm.dk
Regionsenheden Vest, Viborg og Gødstrup
Kristi Bøgh Anderson
E-mail: krboard@rm.dk 
Aarhus Universitetshospital
Annemette Kirkegaard Jørgensen
E-mail: anhalv@rm.dk
Aalborg Universitetshospital
Michlas Taisbak Christiansen
E-mail: michlas.christiansen@rn.dk 
Hjørring Sygehus
Azadeh Asghari Birbaneh
E-mail: a.birbaneh@rn.dk

VIDEREUDDANNELSESREGION SYD

Sygehus Sønderjylland, Aabenraa
Eva Budtz
E-mail: eva.marie.wendelboe.budtz2@rsyd.dk
Sydvestjysk Sygehus, Esbjerg
Lise Fonslet
E-mail: Lise.Fonslet@rsyd.dk 
Sygehus Lillebælt, Vejle

Ulrik Korsgaard
E-mail: ulrik.korsgaard@rsyd.dk 
Odense Universitetshospital
Henriette Nelsson
E-Mail: Henriette.Nelsson@rsyd.dk 

VIDEREUDDANNELSESREGION ØST

Rigshospitalet
Signe Lehn
E-mail: signe.lehn.01@regionh.dk
Herlev Hospital
Ida Lykke Kolmos
E-mail: ida.lykke.kolmos@regionh.dk
Hvidovre Hospital

Przemyslaw Marcin Poltorak
E-mail: przemyslaw.marcin.poltorak@regionh.dk 
Sjællands Universitetshospital

Ditte Marie Bak Harder
E- mail: dhard@regionsjaelland.dk  

Såfremt ovenstående ikke længere er retvisende, kontakt da endelig e-mail: fypa@fypa.dk med opdaterede information.